Bloks

Logotipa dizains – tilts uz lietotāju sirdīm

Pareizais logotips pasaka visu, nerunājot ne vārda. Logo rada saikni starp zīmolu un patērētājiem. Tas ir kā rokas mājiens klientu virzienā, kā tilts, kas palidz sasniegt klientus, līdz ar to tam ir jārada uzticamības un drošības sajūta, lai būtu vēlme uz tā spert pirmo soli. Ja šī tilta tapšānā izmantoti nepareizie materiāli jeb vizuālās izteiskmes līdzekļi, tas būtiski samazina lietojamību un uzticību mērķauditorijas acīs.

Finance Online norāda, ka 75% cilvēku atpazīst zīmolu pēc tā logotipa. Līdz ar to labs un profesionāli izstrādāts logotips ir ļoti būtisks, lai sasniegtu ilgtspējību un izaugsmi jūsu zīmolam.

Logo dizaina nozīme biznesa izaugsmē

Rada spēcīgu pirmo iespaidu

Jūsu logotips iepazīstina patērētājus ar jūsu zīmolu. Spēcīgs logotipa vizuālais tēls rada spēcīgu pirmo iespaidu, kas izraisa klientos interesi un vilina viņus uzzināt vairāk par uzņēmumu.

Forbes  ziņo, ka jūsu uzņēmumam ir tikai septiņas sekundes, lai radītu pirmo iespaidu. Logotips var mudināt cilvēkus pieņemt tūlītēju lēmumu un sazināties ar jums. Kad esat to sasniedzis un uzaicinājis klientus uz jūsu veikalu, gan fizisko, gan elektronisko, viņi, visticamāk, iegādāsies produktu vai pakalpojumu tieši no jums.

No otras puses, logotipa neesamība vai neatbilstošs tā tēls rada drūmu skatījumu, kas var atsvešināt potenciālos klientus. Ja jūs nevarat radīt pienācīgu pirmo iespaidu, tas tieši ietekmē jūsu spēju attīstīt savu biznesu. 

Nodrošina zīmolam identitāti

Laba zīmola identitāte izpaužas kā cienījama zīmola tēls, padarot jūsu biznesu iekārojamāku un mīlētāku. Jūsu logotips veido jūsu zīmola identitātes pamatu, kas ir ļoti svarīgi, lai komerciāla struktūra kļūtu pamanāmāka un augtu.  

 Logotipa vizuālā identitāte parādās visos jūsu mārketinga pasākumos, tostarp e-pastos, galvenajās lapās, iepakojumā, vizītkartēs u.t.t. 

Saskaņā ar Reboot, vienas krāsas iekļaušana logotipā var palielināt jūsu zīmola atpazīstamību par par 80%. Cilvēki noteiktu krāsu saistīs ar jūsu biznesu, palielinot zīmola atpazīstamību. Tas nozīmē, ka vairāk cilvēku saistīs jūsu logotipu ar labu klientu pieredzi un augstas kvalitātes produktiem, tādējādi eksponenciāli uzlabojot jūsu pārdošanas apjomu.

Piesaista mērķauditoriju

Viens no uzņēmuma galvenajiem mērķiem ir iegūt arvien vairāk patērētāju, izmantojot intuitīvas mārketinga metodes. Logotips ir redzams reklāmas materiālos un ir katras mārketinga kampaņas pamatā, lai piesaistītu mērķa klientus.

Lūk, kā tas darbojas. Logotipa dizains, tostarp koloristika un stilistika, ir sinhronizēts ar jūsu biznesa ideoloģiju un jūsu pārdotajiem produktiem.

Piemēram, izvēloties konkrētu krāsu paleti savam logotipam un zīmolam, jūs vēlaties izraisīt konkrētas emocijas. Sarkans apzīmē skaļu, kaislīgu un jaunu zīmolu. Zils apzīmē mierīgumu un garīgo apziņu, savukārt dzeltenā krāsa nozīmē dzīvespriecīgu, draudzīgu un enerģisku u.t.t. Katra krāsa rezonē ar noteiktu demogrāfisko stāvokli un piesaista tos jūsu produktiem.

Tāpat logotipa fonts un burtveidols runā par jūsu uzņēmuma personību un vērtībām. Tas ir paredzēts auditorijai, kuru vēlaties ieinteresēt. Cienīgs, tradicionāls fonts ar minimālistisku dizainu atspoguļo zīmolu ar nobriedušu patērētāju bāzi. Un otrādi – noapaļots fonts ar maigām līknēm ir vairāk piemērots bērnu zīmolam, jo ​​tas izskatās pārpilns un viegli lietojams. 

Tāpēc pārdomāts logotipa dizains , kas atbilst jūsu uzņēmuma vajadzībām, var radīt brīnumus, lai piesaistītu konkrētu jūsu uzņēmuma potenciālo mērķauditorijas konkurentu vidū.

Logotipa dizains

Jūs vēlaties, lai jūsu grafiskais attēlojums būtu pēc iespējas efektīvāks, kad runa ir par uzņēmējdarbības izaugsmi. Labs logotips ir kodolīgs, daudzpusīgs, neaizmirstams un saistīts ar jūsu uzņēmumu. Tālāk ir norādītas veiksmīga logotipa pārveidošanas funkcijas:

Vienkāršs:  vienkāršu logotipu ir vieglāk uztvert pat ar īslaicīgu skatienu, un to ir ērti atcerēties. Tas ir izskaidrojams, efektīvi nodod zīmola identitāti un operatīvi piesaista potenciālos klientus.

Atbilstošs:  logotips ir zīmola vizuāls attēlojums – tam ir jāatbilst uzņēmumam, kuru tas pārstāv. Mazajiem uzņēmumiem ir jāiesaistās tirgū, izveidojot logotipu , kas identificējas ar viņu biznesa plānu un atbilst viņu darbības nišai.

Universāls:  tā kā jūsu logotips ir redzams visos jūsu fiziskajos un tiešsaistes mārketinga materiālos, tam ir jābūt universālam lietošanā. Mērogojamība ļauj palielināt vai samazināt logotipa izmēru, nezaudējot tā raksturīgo vēstījumu. Tādējādi labs logotips ir pietiekami daudzpusīgs, lai to izmantotu dažādos medijos, nezaudējot savu valdzinošo spēku.

Neaizmirstams: neaizmirstams logotips piesaista auditorijas uzmanību un iegulst skatītāju prātos. To ir viegli atcerēties pat pēc tam, ja persona to ir apskatījusi logotipu tikai vienu reizi.

Mūžīgs: tā kā jūsu logotips ir jūsu uzņēmuma grafisks attēlojums, jūs vēlaties palikt nemainīgs pat pēc daudziem gadiem. Tiecies pēc ilgmūžības sava logotipa dizainā, jo tam jābūt mūžīgam un noturīgam, neskatoties uz mainīgajām tendencēm.

Atšķirīgs: efektīvs logotips padara jūsu zīmolu pamanāmāku pārblīvētajā tirgū un atšķir to no konkurentiem. 

Secinājumi

Logotipam ir noteicošā loma biznesa izaugsmē. Fantastisks logotips rada spēcīgu iespaidu jau pirmajā saskarsmē ar potenciālajiem klientiem. Tas nodrošina zīmolam atšķirīgu identitāti, kas raisa pozitīvas emocijas, īpaši pastāvīgo klientu vidū.

Logotipā ir attēlotas uzņēmuma pamatvērtības, kas atbilst mērķauditorijas estētiskajā prasībām. Logotipi ir arī efektīvi, lai palielinātu zīmola lojalitāti un stiprinātu organizācijas uzticamību un profesionalitāti. Visas šīs priekšrocības palīdz jums ilgtspējīgi un efektīvi attīstīt savu biznesu, tāpēc logotipa dizainu labāk uzticēt profesionālim.

Grafikas dizains mūsdienu laikmetā

Cauri gadsimtiem

Grafikas dizains, kādu mēs to pazīstam šodien, patiesībā sāka attīstīties mūsdienu laikmetā, aptuveni 1800. gadu beigās līdz Otrā pasaules kara beigām. Kamēr  19. gadsimts bija vairāk par tehnoloģiskiem sasniegumiem un jaunām spējām, mūsdienu laikmets bija mācīties, kā izmantot šos sasniegumus mākslinieciskiem mērķiem. Ar drukāšanu mūsdienās tika uzsākta kopīga tehnoloģiju un konkurences veicināšana, un mākslinieki un dizaineri centās izpētīt jaunus stilus un paņēmienus, kas ātri tika ievīti reklāmās un zīmolos.

         Ar vienu savu dvēseles pusi būdams Modernismā un ar otru – Postmodernismā, leģendārais dizainers Pauls Rands palīdzēja vadīt grafisko dizainu tā pašreizējā formā. Viņš iesēja savas teorijas un ideoloģijas sēklu darbā “Domas par dizainu”, kas lielā mērā veidoja visa grafiskā dizaina nozares nākotni.

         Rands grāmata atklāti izskaidro viņa dizaina filozofiju, kuru viņš izmantoja visā divdesmitā gadsimta otrajā pusē, proti, aicinājumu par “funkcionāli estētisku pilnību”, ideālu līdzsvaru starp labu logotipu, kas izskatās labi un efektīvi, sazinoties ar savu mērķauditoriju, piemēram, viņa populārajos logotipu dizainos: Ford, Westinghouse, Yale, ABC, UPS un IBM.

Digitālais laikmets

No 20. gs. 50. gadiem pasaule sāka lēnu tuvošanos digitālajam laikmetam, kuru mēs pašlaik baudām. Masveida adaptācija mājas datoru tehnoloģiju attīstībā, kuru var pielīdzināt drukājamās preses attīstībai, radot jaunu masas saziņas laikmetu un nodrošinot pieeju tajā laikā vēl nedaudz ezoteriskiem mākslas stiliem un  digitālajām programmatūrām nākotnē. Īpaša uzmanība tiek veltīta kompānijas “Apple” astoņdesmito gadu sākumā izstrādātajiem projektiem Lisa (kas kļuva par pirmo komerciāli izplatīto datoru) un Macintosh, kurš pirmo reizi piedāvāja lietotājiem mākslinieciski pārdomātas lietotāja saskarnes.

         “Adobe Photoshop”, kas pirmo reizi tika izlaists 1990. gadā, būtiski  mainīja grafiskā dizaina seju. Foto manipulācijas radīja pilnīgi jaunu grafiskā dizaina apakškategoriju, apvienojot fotografēšanas, ilustrācijas un CGI elementus (tas būtu padarījis “Gesamtkunstwerk“ māksliniekus lepnus).

Vienlaikus brendings arī attīstījās, lai atbilstu mainīgajiem laikiem. Daļēji par to var pateikties MTV , kas pavēra jaunu, svaigu skatījumu uz logotipa izmantošanu, patstāvīgi mainot un pielāgojot tos, vienlaikus saglabājot atpazīstamības formveidi un galvenos elementus.

Laikā, kad internets pārņēma visu gadsimtu, dizaineri paņēma lapu no MTV grāmatas un pieņēma jaunus un reizēm pārsteidzošus dizainus, lai jauno paaudzi padarītu pasaules mērogā. To var redzēt tiešsaistes tendencēs, piemēram, plakano dizainu, kas ietver spilgtas krāsas un animētas figūras.

Mūsdienās grafikas dizains ir kļuvis kā atvērta grāmata, kas skatāma ikvienam – tas ir atvērts ikvienam lasītājam, kļūstot par mārketinga neatņemamu sastāvdaļu.

Photo by dominik hofbauer on Unsplash

Grafikas dizaina vēstures pirmsākumi

Alu zīmējumi

Grafikas dizaina vēstures sākums ir saistīts ar iespiešanas preses inovāciju 1440. gadā, bet vizuālās komunikācijas saknes stiepjas līdz alu cilvēka laikam. Šajā rakstā tiek apskatīti vēstures notikumi, kas pavēra ceļu grafiskajam dizainam gadsimtiem pirms pasaule bija tam gatava.

Grafikas dizaina pirmsākumi meklējami vairāk kā 30 000 gadus atpakaļ p.m.ē., akmens laikmetā, Šovē ala (Chauvet Cave), kas atrodas Francijas dienvidos. Tās bija kaulā un ragā grieztas cilvēku un dzīvnieku figūriņas un vienkārši zīmējumi uz alu sienām. Cilvēks vizualizēja to, ko redzēja sev apkārt un to kas bija visnozīmīgākais viņa dzīvē. Tie galvenokārt bija savvaļas dzīvnieki, kurus viņš ikdienā medīja: savvaļas zirgi, meža vērši, lāči. Pirmie attēli bija neveikli, jo akmens laikmeta mākslinieks neprata rīkoties ar krama nazi tā, lai darinātu vizuāli pievilcīgas figūriņas.

Šūmeru rakstīšanas valoda

Mūsdienās lasot jebkuru rakstu un interpretējot visas šīs mazās, abstraktās latīņu alfabēta zīmes vārdos un teikumos, ir ļoti viegli aizmirst jeb pat neiedomāties, ka alfabēti ir mākslīgi izgudroti. Šumeri (3300-3000 gadi p.m.ē.) izveidoja vienu no pirmajām rakstītajām valodām, visticamāk, kā līdzekli, lai reģistrētu tirgotāja krājumus.  Šumeru rakstība, kuru vēlāk lietojušas visas Divupes tautas, bija ķīļu raksts. Tas atšķiras no Ēģiptes hieroglifiem ar lielāku abstrakcijas pakāpi, zīmes ir shematiskākas, kaut arī var nojaust to izcelsmi no piktogrammām – dažādu lietu un parādību vienkāršotiem zīmējumiem.

Šīs pirmās valodas bija loģiskas ikonas, nevis fonētiskās skaņas, kas  liek domāt par cilvēka dabisko spēju izmantot vizuālo attēlojumu, lai komunicētu ar sarežģītām idejām, kas ir mūsdienu grafiskā dizaina stūrakmens. Un pēdējo gadu tūkstošu gadu laikā nav daudz mainījies: dizaineri joprojām paļaujas uz ikonām, piemēram, ēdienkartē un palielinošajās brillēs, lai tiktu pārstāvēti veseli vārdi un jēdzieni ierobežotā telpā.

Jo vairāk mēs pētām grafiskā dizaina vēsturi, jo vairāk tas sevi parāda kā spoguli plašākām pārmaiņām, kuras pasaule piedzīvojusi visā pasaulē. Var droši teikt, ka grafiikas dizaina vēsture ir bijusi ilga un sarežģīta. Grafiķi ir gājuši garu ceļu, kopš alu sienu zīmējumiem. Šodien mēs esam izkopuši mākslinieciskumu, apvienojot attēlu un tekstu, mēs vizualizējam ko tādu, kas var projicēt pieredzi un idejas plašām cilvēku kategorijām.

Attēls no “Wallpapersafari”.

Kas ir grafikas dizains?

Vai grafikas dizains ir māksla?

Atšķirībā no mākslas, grafikas dizains ir māksla ar jēgu, kas sevī ietver radošu un sistemātiski izstrādātu plānu, kas, izmantojot attēlus, dažādus simbolus vai vārdus, dod iespēju atrisināt klienta problēmas vai sasniegt izvirzītos mērķus. Ja mākslā mākslinieks var izstrādāt mākslas darbu sev, tad dizainā viņš to izstrādā, vizualizē konkrētai mērķauditorijai un pēc tās noteikšanas, ievēro daudzus likumus un sakarības, lai ieinteresētu šo mērķauditoriju ar savu vēstījumu.

Varētu teikt, ka grafiskais dizainers nevar būt tik brīvs kā mākslinieks, jo aiz viņa pleca vienmēr būs pasūtītājs un patērētājs. Līdz ar obligāti nepieciešamām personības šķautnēm, nepieciešamas ir pamatīgas zināšanas par vizuālo valodu, burtu mācību, telpiskajām attiecībām, krāsu teoriju un daudziem citiem komunikācijas aspektiem, jo tos ir jāmāk pielietot praksē, šķirojot tos ar asa instinkta un iztēles palīdzību. Dizainers visus savā rīcībā esošos instrumentus izmanto komunikācijas vēstījuma radīšanai. Izcils ir tas dizainers, kura iztēle pāri esošajiem instrumentiem, paverot jaunas iespējas inovācijai.

Grafikas dizaina elementi

Grafikas dizaina galvenais mērķis ir nodrošināt efektīvu zīmola komunikāciju ar tā patērētāju. Efektīvi uzņēmuma logotipi, atmiņā paliekoši bukleti, iespaidīgs e-pasta noformējums un daudzi citi mārketinga komunikācijas līdzekļi iegūst citu nozīmi pēc tam, kad grafiskais dizaineris ir paveicis savu darbu.

Svarīgākie grafiskā dizaina elementi ir līnijas, figūras, krāsas, burti, kā arī tekstūra.

Līnijas: taisnas, ieliektas, pārtrauktas, tievas. Attiecībā uz līnijām, to veidi ir neierobežoti, kā arī izmantojot proporcijas starp tām, piešķirt grafiska dizaina darbam vieglu uztveramību, strukturējumu un piešķirt uzmanību skatītāja acīs. Līnijas dod iespēju dizaineriem iegūt brīvu vietu vai, mājas lapas izklājumā, atdalīt saturu. Līnijas tiek izmantotas, lai uzlabotu lasāmību, redzes komfortu, un lietotājs bez problēmām varētu nokļūt no punkta A uz punktu B, virzoties pa dizainera izstrādātajām informācijas dekodēšanas zīmēm. Pat burtveidoli un vārdi ir veidoti no daudzām mazām vai lielākām līnijām.

Figūras: grafiskās figūras ir viens no laukuma aizpildīšanas elementiem. Tās ir paredzētas, lai paspilgtinātu, dažreiz izceltu tekstu vai citu elementu (mājas lapa, buklets u.c.) saturu. Viens no figūru galvenajiem uzdevumiem ir radīt grafiskā dizaina balansu. Arī ar figūru formu kontrastu var panākt interesantu un uzmanību piesaistošu efektu, piemēram aplis un kvadrāts, kur viena forma krasi atšķirās no otras.

Krāsas: krāsas vai krāsu palete ir vissvarīgākais grafiskā dizaina elements pēc kompozīcijas. Tā rada īpašas noskaņas, atmosfēru, kanālu emocijas, un katram tonim ir noteiktas specifiskas saistības. Krāsai ir tik lielas spējas, ka tā var “pacelt” vai iznīcināt dizaina darbu. Krāsa neaprobežojas tikai ar zīmolu elementiem, bet krāsa iekļaujas visur, pat fotogrāfijās. Filtri un attēlu tonalā korekcija ir devusi neierobežotu iespēju pielāgot mūsu fotogrāfiju tonalitāti.

 Dizaineri, kuriem ir iedzimta gaumes sajūta un teorētisko dizaina pamatu izpratne, daudz veiksmīgāk spēj izveidot dizainu (mājas lapai, bukletam, produkta iepakojumam, etiķetei), kas atbilst un papildina uzņēmuma zīmolu, bet tajā pašā laikā tonalitāte ir jāizvēlas ne pēc haotisma metodes, bet pēc principa, ka starp krāsām ir savas saskaņošanas principi jeb krāsu harmonija, kas variē ar izmantoto krāsu, krāsu skaitu un kontrasta līmeni. Izšķir: monohromo krāsu shēmu, pretkrāsu shēmu, dalīto pretkrāsu shēmu, dubultā –dalīto krāsu shēmu, analogo krāsu shēmu un triādes krāsu shēmu.

Vizuālā komunikācija

Grafikas dizains mūsdienās ir kļuvis par tik lielu mūsu dzīves sastāvdaļu tā, ka mēs nevaram iedomāties pasauli bez tā.

 Sākumā dizaineri bija mākslinieki, kuri ieskicēja formas un konceptus, kas balstās uz pašreizējām tendencēm, piemēram, moderna grafiskā dizaina kustību. Tā kā nozare kļuva fundamentāli saistīta ar tehnoloģijām un sāka attīstīties inovatīvi rīki, grafikas dizaina joma ir sākusi attīstīties.

Vienkāršā nozīmē, grafiskais dizains ir ideju, attēlu un tekstu apvienošanas māksla, kas iesaistās un informē auditoriju. Tas ir par saziņu ar visu attēlu palīdzību. Kā vizuālās komunikācijas veids, grafiskā dizaina vēsture attīstās tāpat kā cilvēka komunikācija: turpina mainīties un attīstīties laika gaitā. Jo vairāk grafiskā dizaina uzņēmumi uzzina par cilvēka psiholoģiju, klientu uzvedību un vides tendencēm, jo ​​vairāk mainās dizaina māksla.